Home / TVS Diodes / SMCG14CA-HRA
minImg
SMCG14CA-HRA
Littelfuse Inc.
Product No:
SMCG14CA-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO215AB
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 64.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series SMCG-HRA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V