SMCJ13CA
Meritek
Product No:
SMCJ13CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 20
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 69.77A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-214AB (SMC)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V