Home / TVS Diodes / SMCJ1.5KE130CA-TP
minImg
SMCJ1.5KE130CA-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SMCJ1.5KE130CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AB (SMC)
Description:
TVS DIODE 111VWM 179VC DO214AB
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 124V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 179V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 111V