SMDA12CDR2G
onsemi
Product No:
SMDA12CDR2G
Manufacturer:
onsemi
Package:
8-SOIC
Description:
TVS DIODE 12VWM 24VC 8-SOIC
User Guide
Bidirectional Channels 4
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 120pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24V
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)