SMDJ45CA
Meritek
Product No:
SMDJ45CA
Manufacturer:
Meritek
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.27A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 50V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SMDJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Package / Case DO-214AB (SMC)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V