Home / TVS Diodes / SMF15A-HE3-08
minImg
SMF15A-HE3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMF15A-HE3-08
Package:
DO-219AB (SMF)
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO219AB
In Stock : 29635
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 367pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V