SMF2120KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMF2120KJT
Package:
SMD
Description:
RES SMD 120K OHM 5% 2W 2616
In Stock : 398
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.152" (3.85mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.264" L x 0.157" W (6.70mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 120 kOhms
Series SMF, CGS
Power (Watts) 2W