Home / TVS Diodes / SMF30A-HE3-18
minImg
SMF30A-HE3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SMF30A-HE3-18
Package:
DO-219AB (SMF)
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMF
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 207pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V