SMF3560KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMF3560KJT
Package:
SMD
Description:
RES SMD 560K OHM 5% 3W 4122
In Stock : 872
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 560 kOhms
Series SMF, CGS
Power (Watts) 3W