SMF48A-T13
Littelfuse Inc.
Product No:
SMF48A-T13
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123FL
In Stock : 19925
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Series SMF
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V