SMF4L28A
Bourns Inc.
Product No:
SMF4L28A
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
SOD-123FL
Description:
DIODE TVS 400W 28V UNI SMF
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.8A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-123FL
Series SMF4L
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V