SMF5360KJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMF5360KJT
Package:
SMD
Description:
RES SMD 360K OHM 5% 5W 5329
In Stock : 980
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 360 kOhms
Series SMF, CGS
Power (Watts) 5W