SMF54AHRVG
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
SMF54AHRVG
Package:
SOD-123W
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SOD123W
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123W
Series Automotive, AEC-Q101, SMF
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case SOD-123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V