SMFE58ALH
Eaton - Electronics Division
Product No:
SMFE58ALH
Package:
SOD-123FL
Description:
TVS DIODE 58VWM UNI
In Stock : 2896
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 3000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123FL
Series Automotive, AEC-Q101, SMFExxLH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V