SMK-R033-1.0
Isabellenhuette USA
Product No:
SMK-R033-1.0
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Package:
1206
Description:
RES 0.033 OHM 1% 1W 1206
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.060" W (3.05mm x 1.52mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 33 mOhms
Series SMK
Power (Watts) 1W