Home / TVS Diodes / SMLJ14CAHE3A-TP
minImg
SMLJ14CAHE3A-TP
Micro Commercial Co
Product No:
SMLJ14CAHE3A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
SMC (DO-214AB)
Description:
Interface
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC (DO-214AB)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V