SMM02040C2202FB000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
SMM02040C2202FB000
Description:
RES 22K OHM 1% 1/4W MELF 0204
In Stock : 6571
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 22 kOhms
Series SMM0204
Power (Watts) 0.25W, 1/4W