SMM02040C4870FB000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
SMM02040C4870FB000
Package:
Mini MELF
Description:
RES 487 OHM 1% 1/4W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Mini MELF
Ratings AEC-Q200
Resistance 487 Ohms
Series SMM0204
Power (Watts) 0.25W, 1/4W