SMM02040C7322DB000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
SMM02040C7322DB000
Description:
RES 73.2KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 73.2 kOhms
Series SMM0204
Power (Watts) 0.25W, 1/4W