SMOV25S151NP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV25S151NP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 240V 20KA BOX 5 LEAD
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 2300 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series SMOV25S
Energy 220J
Package / Case Box, 5 Lead
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 200 V