SMOV34S181NP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV34S181NP
Description:
VARISTOR 284V 40KA BOX 5 LEAD
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 256 V
Capacitance @ Frequency 6800 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 284 V
Varistor Voltage (Max) 312 V
Series SMOV34S
Energy 400J
Package / Case Box, 5 Lead
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 180 V
Package Bulk
Maximum DC Volts 240 V