SMOV34S421NP
Littelfuse Inc.
Product No:
SMOV34S421NP
Description:
VARISTOR 680V 40KA BOX 5 LEAD
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 75°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 612 V
Capacitance @ Frequency 3000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Varistor Voltage (Max) 748 V
Series SMOV34S
Energy 910J
Package / Case Box, 5 Lead
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 420 V
Package Bulk
Maximum DC Volts 560 V