SMP-R050-1.0
Isabellenhuette USA
Product No:
SMP-R050-1.0
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Package:
2010
Description:
RES 0.05 OHM 1% 3W 2010
In Stock : 6655
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 50 mOhms
Series SMP
Power (Watts) 3W