SMS-R220-0.5
Isabellenhuette USA
Product No:
SMS-R220-0.5
Description:
RES 0.22 OHM 0.5% 5W 2512
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings -
Resistance 220 mOhms
Series SMS
Power (Watts) 5W