SMTPA220
STMicroelectronics
Product No:
SMTPA220
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package:
SMB
Description:
THYRISTOR 220V 150A DO214AA
In Stock : 19
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 50 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Voltage - Off State 220V
Series SMP, TRISIL™
Current - Peak Pulse (8/20µs) 150 A
Package / Case DO-214AA, SMB
Mfr STMicroelectronics
Capacitance 25pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 293V