SMV1W10MJT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMV1W10MJT
Package:
SMD
Description:
SMV 1W 10M 5%
In Stock : 4307
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.152" (3.85mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.264" L x 0.157" W (6.70mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 10 MOhms
Series SMV
Power (Watts) 1W