SMV3W6M8JT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMV3W6M8JT
Package:
SMD
Description:
SMV 3W 6M8 5%
In Stock : 3975
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 6.8 MOhms
Series SMV
Power (Watts) 3W