SMW2R39JT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMW2R39JT
Description:
RES 0.39 OHM 5% 2W 2616
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.152" (3.85mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.264" L x 0.157" W (6.70mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 390 mOhms
Series SMW, CGS
Power (Watts) 2W