SMW52R7JT
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SMW52R7JT
Description:
RES SMD 2.7 OHM 5% 5W 5329
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.531" L x 0.287" W (13.50mm x 7.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 2.7 Ohms
Series SMW, CGS
Power (Watts) 5W