Home / Speakers / SOC50C07Y50
minImg
SOC50C07Y50
Seltech
Product No:
SOC50C07Y50
Manufacturer:
Seltech
Description:
SPEAKR 50OHM 500MW TOP PORT 85DB
In Stock : 72
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Frequency Range 300 Hz ~ 3.5 kHz
Shape Round
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.311" (7.90mm)
Termination Wire Leads with Connector
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Product Status Active
Material - Magnet Nd-Fe-B
Series -
Type Telecom
Power - Rated 500 mW
Technology Magnetic
Power - Max 800 mW
Frequency - Self Resonant 300Hz
Mfr Seltech
Material - Cone Plastic
Efficiency - Type Sensitivity
Port Location Top
Package Tray
Impedance 50 Ohms