SOMC16014K70GEA
Vishay Dale
Product No:
SOMC16014K70GEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications -
Number of Resistors 15
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SOMC
Power Per Element 80mW
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)