SP3AJT22R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
SP3AJT22R0
Package:
Axial
Description:
RES 22 OHM 5% 4W AXIAL
In Stock : 1337
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 22 Ohms
Series SP
Power (Watts) 4W