SPAKXC309AG100A
NXP USA Inc.
Product No:
SPAKXC309AG100A
Manufacturer:
NXP USA Inc.
Package:
144-LQFP (20x20)
Description:
IC DSP 24BIT 100MHZ 144-LQFP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TJ)
Non-Volatile Memory ROM (576B)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 144-LQFP (20x20)
Clock Rate 100MHz
Series DSP563xx
Type Fixed Point
Package / Case 144-LQFP
Voltage - Core 3.30V
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - I/O 3.30V