SPB1007-R30M
Bourns Inc.
Product No:
SPB1007-R30M
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
IND POWER BEAD 300NH 61A SHLD
In Stock : 625
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 61 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.35mOhm Max
Inductance 300 nH