SPD42R-273M
API Delevan Inc.
Product No:
SPD42R-273M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 27UH 350MA 190MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 27 µH
Series SPD42R
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 21MHz