Home / Fixed Inductors / SPM4012T-4R7M-CA
minImg
SPM4012T-4R7M-CA
TDK Corporation
Product No:
SPM4012T-4R7M-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 4.7UH 2A 205 MOHM SMD
In Stock : 959
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 205mOhm Max
Inductance 4.7 µH