Home / Fixed Inductors / SPM5010T-2R2M-LR
minImg
SPM5010T-2R2M-LR
TDK Corporation
Product No:
SPM5010T-2R2M-LR
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.9A 110MOHM SMD
In Stock : 894
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 2.2 µH