Home / Fixed Inductors / SPM6545VT-220M-D
minImg
SPM6545VT-220M-D
TDK Corporation
Product No:
SPM6545VT-220M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
6545
Description:
FIXED IND 22UH 3.2A 0.0946OHM SM
In Stock : 13
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 3.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 6545
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 94.6mOhm
Inductance 22 µH