Home / Fixed Inductors / SPM6545VT-470M-D
minImg
SPM6545VT-470M-D
TDK Corporation
Product No:
SPM6545VT-470M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
6545
Description:
FIXED IND 47UH 2.1A 0.229OHM SMD
In Stock : 564
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 6545
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 229mOhm
Inductance 47 µH