SPN15-15S
Kaga Electronics USA
Product No:
SPN15-15S
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 15W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.41" L x 2.80" W x 1.26" H (86.5mm x 71.0mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1 A
Series SPN15 (15W)
Power (Watts) 15W
Type Enclosed
Efficiency 79%
Mfr Kaga Electronics USA
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC