SQ1853P12NF
TE Connectivity Laird
Product No:
SQ1853P12NF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 1.9GHZ PANEL CAB CHAS MT
User Guide
Frequency Range 1.85GHz ~ 1.99GHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination N Type Female
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.250" (31.75mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series Squint™
Antenna Type Panel
Frequency (Center/Band) 1.9GHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features Cable - 305mm
Return Loss -
Package Bulk
Gain 3.5dBi
Frequency Group UHF (1GHz ~ 2GHz)