SQBW3010RJFASTON
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQBW3010RJFASTON
Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 30W
In Stock : 581
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.953" L x 0.748" W (75.00mm x 19.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 10 Ohms
Series SQ, CGS
Power (Watts) 30W
Package / Case Radial, Rectangular Case
Coating, Housing Type Ceramic
Mfr TE Connectivity Passive Product
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate -
Package Bulk
Lead Style Quick Connects, 0.250" (6.35mm)