SQMR512KJ
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMR512KJ
Package:
Radial Lead
Description:
RES 12K OHM 5% 5W RADIAL
In Stock : 1213
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 12 kOhms
Series SQ, CGS
Power (Watts) 5W