SQMW310RJ
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMW310RJ
Package:
Radial Lead
Description:
RES 10 OHM 5% 3W RADIAL
In Stock : 1018
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 10 Ohms
Series SQ, CGS
Power (Watts) 3W