SQMW522RJ
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMW522RJ
Description:
RES 22 OHM 5% 5W RADIAL
In Stock : 68517
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 22 Ohms
Series SQ, CGS
Power (Watts) 5W