SQMW5R47J
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQMW5R47J
Description:
RES 0.47 OHM 5% 5W RADIAL
In Stock : 1454
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 470 mOhms
Series SQ, CGS
Power (Watts) 5W