SQPW102R2J
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SQPW102R2J
Package:
Axial
Description:
RES 2.2 OHM 5% 10W AXIAL
In Stock : 1436
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.394" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (10.00mm x 9.00mm x 48.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series SQ, CGS
Power (Watts) 10W