SR071A471KAATR2
KYOCERA AVX
Product No:
SR071A471KAATR2
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF