SR072A330JARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR072A330JARTR1
Description:
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 pF