SR135E104MARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR135E104MARTR1
Description:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.350" (8.89mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" L x 0.200" W (8.89mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF